پست کردن پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی

پست کردن: پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید ج

اروپایی‌ها به دنبال فرمولی هستند که از طریق آن دو اعتراض مهم رئیس‌جمهوری آمریکا به برجام را بررسی کنند. آنها به یک توافق در این رابطه نزدیک شده‌اند و قرار است ز

ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید ج

گاردین: ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید جهت جلوگیری از درگیری در منطقه است

عبارات مهم : ایران

اروپایی ها به دنبال فرمولی هستند که از طریق آن دو اعتراض مهم مدیر جمهوری آمریکا به برجام را بررسی کنند. آنها به یک توافق در این رابطه نزدیک شده است اند و قرار است زمانی که بعضی مفاد توافق هسته ای نزدیک به انقضا بودند، توافق دیگری با کشور عزیزمان ایران داشته باشند و از طرفی تحریم هایی بر مساله موشکی کشور عزیزمان ایران اعمال شود ولی تغییری در برجام صورت نگیرد.

به گزارش ایلنا، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی با عنوان «گفت و گوی ناشنوا؟» نوشت: توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران در حالی مقاومت می کند که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا به دنبال از بین بردن این توافق است.

ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید ج

بر اساس این گزارش، ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد. او مانند یک «شو من» نفس همه دنیا را حبس کرده تا مرحله بعدی اجرای خود را اعلام کند. با این وجود هیچ یک از اولتیماتوم های سریالی سابق به اندازه اولتیماتوم ۱۲ می جدی نبوده هست. این روزی است که قرار است تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران لغو شود. ترامپ ترساندن کرده خودکار امضای توافق خود را در جیبش نگه دارد.

نویسنده این یادداشت ترساندن مهم را متوجه درگیری های تازه در خاورمیانه در اثر از بین رفتن توافق هسته ای می داند. او گفته ترامپ بارها دشمنی اش را با برجام اعلام کرده و در جهت این اظهارات، مایک پومپئو و جان بولتون دو دشمن مهم این توافق را به سمت وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی برگزید.

اروپایی‌ها به دنبال فرمولی هستند که از طریق آن دو اعتراض مهم رئیس‌جمهوری آمریکا به برجام را بررسی کنند. آنها به یک توافق در این رابطه نزدیک شده‌اند و قرار است ز

بولتون در ماه اگوست سال گذشته گفته بود: ترامپ می تواند و باید آمریکا را از شر این توافق در نخستین وقت ممکن راحت کند.

کلسی دونپورت رییس شرکت کنترل اشاره سلاح و سیاست های منع اشاعه سلاح هسته ای راجع به انتصاب بولتون گفته بود: من فکر می کنم انتصاب بولتون میخ آخر بر تابوت توافق هسته ای باشد.

نویسنده این گزارش به نشست امضا کنندگان اروپایی برجام در برلین نیز اشاره کرده و نوشت: آنها به دنبال فرمولی هستند که از طریق آن دو اعتراض مهم ترامپ به برجام را بررسی کنند. آنها به یک توافق در این رابطه نزدیک شده است اند و قرار است زمانی که بعضی مفاد توافق هسته ای نزدیک به انقضا بودند، توافق دیگری با کشور عزیزمان ایران داشته باشند و از طرفی تحریم هایی بر مساله موشکی کشور عزیزمان ایران اعمال شود ولی تغییری در برجام اعمال نشود. بریتانیا، فرانسه و آلمان هر سه معتقدند برجام قابل مذاکره مجدد نیست و یک توافق بین المللی هست. ولی ترامپ اصرار دارد که این توافق باید «ترمیم» شود وگرنه نابود خواهد شد.

ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید ج

یکی از دیپلمات های ارشد اروپایی به گاردین گفته ما تقریبا ناامید شدیم. ترامپ می خواهد برجام را از بین ببرد. کارهای دیگری که در دوران تبلیغات انتخاباتی گفته بود نیز عملی شده است هست. این گفت وگوی ناشنوایان است.

روبرت مالی، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و یکی از اعضای تیم مذاکره هسته ای که امروز رییس گروه بحران های بین المللی هست، در این باره گفت: اروپایی ها باید از هر گونه اقدامی جهت به خطر انداختن برجام جهت خوشامد ترامپ اجتناب کنند. یک خطر موجود این است که اروپایی ها نتوانند دولت ترامپ را آرام کنند و در عین حال ایرانی ها را نیز از خود برانند.

اروپایی‌ها به دنبال فرمولی هستند که از طریق آن دو اعتراض مهم رئیس‌جمهوری آمریکا به برجام را بررسی کنند. آنها به یک توافق در این رابطه نزدیک شده‌اند و قرار است ز

گاردین با اشاره به اخراج تیلرسون از وزارت خارجه به وسیله ترامپ نوشت: رییس جمهوری آمریکا علت اخراج تیلرسون را عدم اتفاق نظر راجع به توافق هسته ای اعلام کرده بود. او گفته بود: من با تیلرسون راجع به توافق هسته ای اتفاق نظر نداشتم آیا که او فکر می کرد برجام باید حفظ شود؛ علی رغم سلف او. پومپئو رییس سابق شرکت سیا و وزیر خارجه پیشنهادی تا آخر آپریل قرار نیست در پست وزیر خارجه در هیچ نشست استماعی در مجلس سنا شرکت داشته باشد.

بر اساس این گزارش، مقام های اروپایی گفته اند که احساس می کنند تیلرسون میل به به همکاری با آنها جهت رسیدن به یک راه حل در جهت حفظ برجام از نابودی به وسیله ترامپ داشته هست. با اخراج تیلرسون بریان هوک که در نشست برلین به نمایندگی از آمریکا شرکت کرده بود، تلاش کرد روابط با اروپایی ها را در خلاء سیاست و رهبری مدیریت کند. دیدارهای صبح در برلین به مذاکراتی حول آمادگی اروپایی ها جهت مذاکره در خصوص پرسشها گذشت و دیدارهای عصر به عدم امکان ترمیم توافق هسته ای و غیر قابل مذاکره بودن این توافق تخصیص داده شده است داشت.

ترامپ تنش و درام ناشی از یک اولتیماتوم را دوست دارد/ نابودی برجام آخرین امید ج

نماینده آمریکا در این نشست ها در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود: ما باید در وهله اول به توافقی با اروپایی ها برسیم و اگر نتوانیم، این خبر را به مدیر جمهور خواهیم داد. اگر بتوانیم به یک توافق برسیم، از سوی وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی به مدیر جمهور اطلاع رسانی خواهد شد و سپس او تصمیم می گیرد که برجام بماند یا تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران لغو شود.

مقام های اروپایی و آمریکایی هر دو می دانند که پومپئو و بولتون دشمن های درجه یک برجامند و قرار نیست هیچ طرح پیشنهادی جهت حفظ برجام به اروپایی ها ارائه دهند. یکی از آخرین شانس های حفظ برجام، سفر امانوئل ماکرون مدیر جمهوری فرانسه به واشنگتن در تاریخ ۲۴ آوریل هست. مقام های فرانسوی گفته اند که برجام و تلاش جهت حفظ آن در دستور کار و اولویت این سفر است.

اگر این آخرین تلاش ها هم نتیجه نداد، هنوز راه هایی وجود دارد. ترامپ می تواند فوت تدریجی را گزینش کند. او می تواند تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را امضا نکند و به وزارت خزانه داری بگوید کمان را عقب بکشد ولی تیر را شلیک نکند.

گاردین تاکید کرده همه گزینه های احتمالی مدیر جمهور آمریکا در نهایت شکاف عظیمی را ایجاد خواهد کرد. دیپلمات های اروپایی از گمانه زنی راجع به آینده در صورت بازگشت تحریم های آمریکایی خودداری می کنند و مدعی هستند منابع آنها بر برنامه اولیه یعنی ایجاد پلی رابط با کاخ سفید تمرکز کرده اند.

گاردین پاسخ احتمالی کشور عزیزمان ایران به از بین رفتن برجام را عامل ایجاد تناوب شدت یافتن خواند و نوشت: نقض برجام، از نظر کشور عزیزمان ایران می تواند به معنای اعلام از بین رفتن این توافق است و می تواند این کشور را به سمت اقدامی شاخص تر سوق دهد. اسرائیل، عربستان و امارات از ترامپ می خواهند که رویکرد خصمانه تری در پیش بگیرد. کاخ سفید به تشویق زیاد نیاز ندارد. ترامپ هشدار داده بود که اگر ناو های آمریکایی از سوی ایرانی ها مورد آزار قرار بگیرد، آنها را در آب ها منفجر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، بولتون که یکی از طراحان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ بوده است در مطلبی که در سال ۲۰۱۵ در نیویورک تایمز منتشر شد، گفته بود: تنها راه توقف کشور عزیزمان ایران بمباران آن هست. کشور عزیزمان ایران را بمباران کنید.

به گزارش این روزنامه بریتانیایی نه ترامپ و نه بولتون هیچ کدام تجربه یک جنگ را ندارند. هر دوی آنها از خدمت در ویتنام سر باز زده بودند. ترامپ به بهانه «خار پاشنه» و بولتون با بهانه پیوستن به گارد ملی و خدمت به آمریکا از این ناحیه، از ورود به جبهه سرباز زده بودند.

بولتون گفته بود من هیچ علاقه ای به مردن در مزارع برنج جنوب شرق آسیا ندارم. به نظر من جنگ در ویتنام همین الان هم با شکست مواجه شده است است.

جیمز ماتیس وزیر دفاع ترامپ و افسر دریادار آمریکایی که از دشمن های کشور عزیزمان ایران نیز بوده است تنها باقی مانده تیم اولیه ترامپ است که پیشنهاد دیپلماسی با کشور عزیزمان ایران و کره شمالی را مطرح می کند. اگر ترامپ ترساندن خود را در تاریخ ۱۲ می عملی کند، شاید به معنای آخر امید این ژنرال بازنشسته که بعضا از سوی ترامپ «سگ هار» خوانده می شود، جهت حفظ خاورمیانه از یک درگیری دیگر باشد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | بولتون | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | تحریم های آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz