پست کردن پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی

پست کردن: پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

در حالی که دولت آمریکا همچنان به دنبال بهانه ای جهت لغو برجام و مقابله با کشور عزیزمان ایران هست، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران

مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

عبارات مهم : آلمان

در حالی که دولت آمریکا همچنان به دنبال بهانه ای جهت لغو برجام و مقابله با کشور عزیزمان ایران هست، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران (برجام) و نیز مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، این توافقنامه بین المللی را نه تنها پیمانی معتبر بلکه حتی بعضی از آنها الگویی جهت حل بحران های دیگر جهانی می دانند و بر ادامه حمایت خود از آن تاکید می ورزند.

مقامات دولت تازه آمریکا، از جمله دونالد ترامپ مدیر جمهوری این کشور طی روزهای گذشته با تکرار حرف های قبلی خود از عنوان توافق بد جهت برجام استفاده کردند، ولی اروپایی ها از جمله مقامات سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس که در مذاکرات و سپس امضای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران شرکت داشتند، همچنان از این توافق دفاع و حتی بعضی از آنان اعلام کرده اند که جایگزینی جهت برجام وجود ندارد.

مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در گفت و گو با نشریه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ، مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی را الگویی جهت حل بحران شبه جزیره کره دانست و اعلام کرد: چنانچه نیاز به حضور ما در این مذاکرات باشد، بسرعت پاسخ مثبت خواهیم داد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای موفقیت آمیز با کشور عزیزمان ایران افزود: آن گفت وگوها مربوط به یک دوره دیپلماسی طولانی ولی مهم بود که در نهایت به آخر خوبی رسید.

در حالی که دولت آمریکا همچنان به دنبال بهانه ای جهت لغو برجام و مقابله با کشور عزیزمان ایران هست، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران

مرکل گفت: می توانم تصور کنم که چنین حالتی جهت اختلاف با کره شمالی هم به کار گرفته شود. اروپا و بویژه آلمان باید آماده باشند که در این زمینه ایفای نقش کنند.

زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان نیز بعد از دیدار با همتای آمریکایی خود در واشنگتن گفت: ما بسیار علاقه مند هستیم که توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک توافق اروپایی و آلمانی حفظ کنیم.

گابریلل افزود: آلمان و اروپا میل به زیادی به صیانت از این توافق دارند. ولی کشور عزیزمان ایران با توجه به نگرانی های موجود در آمریکا باید به همه جزییات این توافق جامه عمل بپوشاند.

مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

** فرانسه: برجام همانگونه که است باید اجرا شود

همچنین ژرارد آرود سفیر فرانسه در آمریکا گفت که پاریس از هیچگونه تجدید نظر و بازبینی در توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران حمایت نمی کند و این توافق همانگونه که هست، باید اجرا شود.

آرود در خبر شبکۀ اجتماعی توییتر دیگری افزود: مذاکره راجع به دیگر جنبه های سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران در بیرون از چارچوب برجام که باید بر اساس شایستگی هایش با آن برخورد شود، امکان پذیر است.

در حالی که دولت آمریکا همچنان به دنبال بهانه ای جهت لغو برجام و مقابله با کشور عزیزمان ایران هست، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران

ژان ایو لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه هم گفت: دلواپس موضع دونالد ترامپ در باره برجام هستم.

وی با این ادعا که توافق امضاشده در دو سال پیش امضا شد، موجب شد که کشور عزیزمان ایران از سلاح هسته ای دست بکشد و در نتیجه آن از گسترش این نوع تسلیحات ممانعت شود، افزود: ما موظف هستیم که ادامه این وضع را تضمین کنیم.

مخالفت اروپا با رویکرد تازه آمریکا در قبال برجام

** انگلیس مصمم به گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران است

همچنین نیکلاس هاپتون سفیر انگلیس در پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه دولت این کشور بطور کامل به اجرای برجام متعهد هست، تاکید کرد که لندن مصمم است رابطه اش را با دولت حسن روحانی در چارچوب برجام گسترش دهد.

وی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به پایبندی کشورش به برجام گفت: با تمام قوا تلاش می کنیم تا برجام به سود تمام طرف ها به موفقیت برسد.

** موگرینی: برجام تعهد کل جامعه جهانی و کشور عزیزمان ایران است

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در شروع کنفرانس سال 2017 نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل در پاسخ به بیانات اخیر نیکی هِیلی سفیر آمریکا در شرکت ملل متحد گفت: توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران نشانگر شیوه اتحادیه اروپا در سیاست خارجی است.این توافقی بین دو کشور نبود، بارها این را تکرار کرده ام و احساس می کنم که ناچاریم در ماههای آینده نیز بارها تکرار کنیم.

وی افزود: این توافق تعهد کل جامعه بین المللی از یک طرف و کشور عزیزمان ایران از طرف دیگر بود که با یک قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل هم مورد حمایت قرار داده شد و بطور منظم مورد تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی هم قرار گرفته است.

موگرینی خاطر نشان کرد: امروز بعد از دو سال، آژانس و همچنین کمیسیون یکسان تبعیت از برجام را قبول کرده اند و ما باید این را در ماه های آینده در هر جایی که هستیم تکرار کنیم لیکن این مهم امنیت بین المللی، ایمنی بین المللی و همچنین اعتبار توافق های بین المللی است.

ابرت کوندرس وزیر امور خارجه هلند نیز طی سخنانی در مراسم شروع سال تحصیلی 2018-2017 دانشگاه هلندی روزولت گفت: توافق هسته ای عالی ترین توافق قابل دستیابی در شرایط موجود است.

کوندرس اضافه کرد: بعد از سالها مذاکره که همراه با مقدمات دقیق و خویشتن داری دیپلماتیک بود، توافق با کشور عزیزمان ایران به نتیجه رسید که دستاوردی قابل توجه است.

وی افزود: بر فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران بصورت مستقل نظارت می شود و بازرسی صورت می گیرد و روشن است که کشور عزیزمان ایران دیگر در جهت ساخت سلاح هسته ای حرکت نمی کند و در عوض تحریم ها برداشته شده است هست. ما از این توافق حمایت می کنیم و معتقدیم که این عالی ترین توافق قابل دستیابی با توجه به شرایط موجود است.

یان بیگز سفیر استرالیا در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم با اعلام حمایت کشورش از برجام گفت: کانبرا قویا از توافق برجام حمایت می کند و آن را فرصتی جهت پیشرفت کشور عزیزمان ایران و برقراری صلح در منطقه می داند.

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz