پست کردن پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی

پست کردن: پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده

معامله گران نگرانند که بازگشت تحریمهای آمریکا علیه تهران، به کم کردن صادرات نفت خام از سومین تولیدکننده بزرگ اوپک منجر شود. طبق برآورد “اس اند پی گلوبال پلاتس”،

پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده

آینده نگری نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده

عبارات مهم : آژانس

معامله گران نگرانند که بازگشت تحریمهای آمریکا علیه تهران، به کم کردن صادرات نفت خام از سومین تولیدکننده بزرگ اوپک منجر شود. طبق برآورد “اس اند پی گلوبال پلاتس”، بازگشت تحریمها ممکن است صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز تا آخر امسال کم کردن دهد. تحریمهای آمریکا قرار است در نوامبر به اجرا گذاشته شوند و به فعالان بازار مهلت می دهند تا منابع تامین جدیدی را پیدا کنند. چین بزرگترین خریدار نفت کشور عزیزمان ایران است که میزان وارداتش به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز می رسد و کره جنوبی با بیش از ۲۵۰ هزار بشکه در روز در جایگاه بعدی قرار گرفته هست.

معامله گران نفت هفته گذشته که طی آن قیمت نفت با هضم خبر خروج آمریکا از برجام در بازار، ۴.۲۵ دلار نوسان داشت و از ۷۱.۸۹ دلار تا ۶۷.۶۳ دلار در هر بشکه معامله شد هفته شلوغی داشتند.

به گزارش ایسنا به نقل از اینوستوپدیا، معامله گران نگرانند که بازگشت تحریمهای آمریکا علیه تهران، به کم کردن صادرات نفت خام از سومین تولیدکننده بزرگ اوپک منجر شود. طبق برآورد “اس اند پی گلوبال پلاتس”، بازگشت تحریمها ممکن است صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز تا آخر امسال کم کردن دهد. تحریمهای آمریکا قرار است در نوامبر به اجرا گذاشته شوند و به فعالان بازار مهلت می دهند تا منابع تامین جدیدی را پیدا کنند. چین بزرگترین خریدار نفت کشور عزیزمان ایران است که میزان وارداتش به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز می رسد و کره جنوبی با بیش از ۲۵۰ هزار بشکه در روز در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده

تحلیلگران در بانک امریکا مریل لینچ انتظار دارند قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۹ برسد. اختلال در میزان عرضه از سوی کشور عزیزمان ایران ممکن است اوپک را ناگزیر کند در سطح تولیدش که انتظار می رفت تا آخر امسال تحت توافق نفتی میان کشورهای اوپک و غیراوپک محدود بماند، تغییراتی صورت دهد و شرکتهای حفاری شیل آمریکا را نیز به تولید بالاتر تشویق کند.

گزارش های اوپک و آژانس بین المللی انرژی

معامله گران نگرانند که بازگشت تحریمهای آمریکا علیه تهران، به کم کردن صادرات نفت خام از سومین تولیدکننده بزرگ اوپک منجر شود. طبق برآورد “اس اند پی گلوبال پلاتس”،

معامله گران و تحلیلگران روز دوشنبه منتظر انتشار بروزترین گزارش بازار نفت ماهانه اوپک هستند تا هر گونه بازبینی صعودی در میزان رشد تقاضای نفت دنیا را رصد کنند. ماه گذشته اوپک رشد تقاضای دنیا در سال ۲۰۱۸ را ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز آینده نگری کرد و آینده نگری کرد مجموع تقاضا به ۹۸.۷ میلیون بشکه در روز بالغ شود. معامله گران همچنین به ارزیابی انتظارات اوپک راجع به میزان عرضه دنیا خواهند پرداخت. اوپک در گزارش ماه گذشته خود اعلام کرده بود که انتظار دارد عرضه غیراوپک به میزان ۱.۷۱ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ رشد کند و آمریکا در عمده این رشد عرضه سهیم است.

اوپک آینده نگری های رشد عرضه خود را منتشر نمی کند ولی ماه گذشته اعلام کرد تولید نفت این گروه در مارس ۲۰۱ هزار بشکه در روز کم کردن یافت وبه ۳۱.۹۶ میلیون بشکه در روز رسید. سهم اوپک از تولید جهانی همچنان رو به کم کردن است لیکن اوپک در جهت توافق کم کردن تولید جهت برطرف اشباع عرضه، میزان عرضه خود را محدود نگه داشته هست. سهم بازار اوپک اکنون به ۳۲.۶ درصد رسیده ولی با توجه به تصویر العمل این گروه به میزان کم کردن صادرات ایران، ممکن است کم کردن یا زیاد کردن پیدا کند.

آژانس بین المللی انرژی نیز روز چهارشنبه گزارش ماهانه خود از بازار نفت را منتشر می کند. معامله گران این گزارش را جهت بررسی تغییرات در انتظارات عرضه و تقاضا بررسی می کنند. آژانس ماه گذشته آینده نگری رشد تقاضای دنیا در سال ۲۰۱۸ را عوض کردن نکرده در ۱.۵ میلیون بشکه در روز حفظ کرد که اندکی کمتر از انتظارات اوپک بود. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده عرضه غیراوپک به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ رشد می کند که تا حدودی بالاتر از انتظارات اوپک هست. به نظر می رسد اوپک انتظار دارد عرضه به بازار در سال ۲۰۱۸ با توجه به تقاضای جهانی و رشد کمتر عرضه غیراوپک، محدودتر شود. اگر نظر آژانس بین المللی انرژی با نظر اوپک منطبق باشد، معامله گران ممکن است سیر صعودی پرشتاب تری را جهت قیمت نفت آینده نگری کنند.

پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده

واژه های کلیدی: آژانس | ایران | بازار | میلیون | آمریکا | سال آینده | صادرات ایران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz