پست کردن پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی

پست کردن: پرونده کارخانه تعزیرات حکومتی خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

پرونده یکی دیگر از تخلفات دولت های نهم و دهم بسته شد؛ ولی نه با خیر و خوشی؛ بلکه با جریمه ای هزارمیلیاردتومانی. بر این اساس، پرونده ای که از سال ٩٣ جهت پدیده

جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

عبارات مهم : پروژه

پرونده یکی دیگر از تخلفات دولت های نهم و دهم بسته شد؛ ولی نه با خیر و خوشی؛ بلکه با جریمه ای هزارمیلیاردتومانی. بر این اساس، پرونده ای که از سال ٩٣ جهت پدیده شاندیز مشهد به جریان افتاده بود، آخر نتیجه داد و متخلفان آن به علت عوض کردن غیرقانونی کاربری اراضی محکوم به پرداخت جریمه شدند.

جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

در پرونده پدیده شاندیز، تخلفات دیگری مانند فروش غیرقانونی سهام و تبلیغات اغواکننده و کذب به منظور ترغیب مردم جهت خرید سهام و درنهایت ایجاد قیمت های حبابی نیز به چشم می خورد. داستان این پرونده از آنجا شروع شد که شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در هجدهم بهمن ماه ١٣٨٣ مجوز فعالیت گرفت. پنج سال بعد، این شرکت تمامی فعالیت های مرتبط با پروژه های ساختمانی خود را به شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز (سهامی خاص) واگذار کرد که در یازدهم شهریورماه ٨٨ در اداره ثبت شرکت های مشهد به ثبت رسید. بعد از آن بود که ساخت مجموعه های پدیده شاندیز در مشهد، پایتخت کشور عزیزمان ایران و کیش شروع شد و بعضی از پروژه های تعریف شده است نیز به نتیجه رسید ولی در نهایت، به علت تخلفاتی که در حوزه های متفاوت روی داده بود، فعالیت این مجموعه دچار تعلیق شد.

جریمه سنگین جهت پروژه سنگین!

پرونده یکی دیگر از تخلفات دولت های نهم و دهم بسته شد؛ ولی نه با خیر و خوشی؛ بلکه با جریمه ای هزارمیلیاردتومانی. بر این اساس، پرونده ای که از سال ٩٣ جهت پدیده

آن گونه که فرید سیدی نژاد به ایسنا گفته، «بیش از ١٠٠ هزار نفر از مردم با کارها اشتباه از پدیده شاندیز سهام خریده بودند که پیگیری به پرونده را دشوارتر کرده بود؛ ولی در نهایت سهام دار مهم و مالک پروژه پدیده شاندیز با پیگیری مجدد پرونده و به اثبات رسیدن جرم، بازداشت و مجبور به صلح همه سهام به نفع سهام داران و سرمایه گذاران پدیده شاندیز شدند». بر اساس تصمیم قضائي، شرکت پدیده شاندیز اکنون با مدیریت تازه اقدام به تبلیغات در تلویزیون کرده که بتواند خود را سر پا نگه دارد و ضمن بازپرداخت مابقی مطالبات مردم بتواند عوارض عوض کردن کاربری را که دستگاه قضائي جهت او مشخص کرده هست، پرداخت کند.

معاون حفظ کاربری اراضی و یکپارچه سازی شرکت امور اراضی کشور همچنین از درنظرگرفتن جریمه ای بسیار سخت جهت پدیده شاندیز سخن گفته است: «با محکوم شدن مالک و سهام دار مهم پروژه پدیده شاندیز و به اثبات رسیدن عوض کردن غیرقانونی کاربری اراضی به وسعت ۴۱ هکتار جریمه ای به عنوان عوارض حفظ کاربری به مبلغ ۶۱۰ میلیارد تومان جهت تیم مدیریت تازه شرکت در نظر گرفته شد ولی ازآنجاکه جهت پرداخت این عوارض دو سال تنفس و سه سال وقت بازپرداخت به صورت اقساط در نظر گرفته شده، مبلغ این عوارض با احتساب تأخیر تأدیه به حدود هزار میلیارد تومان می رسد».

بر این اساس، اگر تیم تازه مدیریت پروژه تازه پدیده شاندیز نتواند این طرح را به آخر برساند و مطالبات مردم و عوارض دولتی را پرداخت کند، دوباره به مسئله برخواهد خورد ولی باید دید این پروژه که در گذشته پنجاه وچند طبقه جهت آن آینده نگری شده است بود تا چه سقفی در شورای عالی معماری و شهرسازی مجوز خواهد گرفت. البته به گفته سهام داران تازه این پروژه حداقل باید ۲۳ طبقه مجوز به آنها داده شود تا بتوانند با فروش واحدهای تجاری و طبقات مسکونی تعهداتشان را اجرائی کنند.

جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

حمایت دولتی، زمینه ساز تخلف پدیده شاندیز

شرکت پدیده شاندیز به تنهایی نمی توانست چنین فعالیت بزرگی را انجام دهد. مدیران این شرکت با حمایت های دولتی از سوی دولتمردان نهم و دهم مجوز غیرقانونی گرفتند و با کارها غیرقانونی، بیش از صدهزار سهام دار را متضرر کردند. سهام دارانی که سهام های خریداری شده است شان، به لحاظ هویتی و حقوقی، هیچ ارزشی نداشت! گفته می شود سطح مناسبات مسئولان این پروژه با دولت دهم در حدی بود که به صورت غیررسمی به عنوان مشاوران اقتصادی در جلسات دولت دهم نیز حضور می یافتند. وجود تخلفات متعدد و متنوع پدیده شاندیز در حالی مطرح می شود که بخشی از این تخلفات با تصمیم گیری های دولت احمدی نژاد ارتباط مستقیم دارد.

آن گونه که معاون حفظ کاربری اراضی و یکپارچه سازی شرکت امور اراضی کشور می گوید، «پرونده پیگیری تخلفات صورت گرفته در پدیده شاندیز از سال ١٣٩١ تشکیل شده است بود که با گزارش های غیرواقعی شهردار و مدیر مسکن و شهرسازی وقت شهرستان شاندیز به عنوان مبنای تصمیم قضائي، قرار منع تعقیب از سوی دستگاه قضائي صادر شد و این قرار در دادگاه تجدیدنظر نیز به تأيید رسید ولی در ادامه بر اساس ماده ۱۸ قانون از ریاست قوه قضائیه درخواست اعاده دادرسی صورت گرفت که وی نیز با آن موافقت کرد و در سال ۱۳۹۵ و در دولت یازدهم مجددا این پرونده مورد پیگیری قرار داده شد و نتیجه آن بازداشت سهام دار و مالک مهم پدیده شاندیز و صلح همه سهام او به نفع مردم و سهام داران بود».

پرونده یکی دیگر از تخلفات دولت های نهم و دهم بسته شد؛ ولی نه با خیر و خوشی؛ بلکه با جریمه ای هزارمیلیاردتومانی. بر این اساس، پرونده ای که از سال ٩٣ جهت پدیده

این طرح صدای بسیاری از مسئولان و نمایندگان مجلس را هم درآورده بود. تا جایی که وزیر اقتصاد بارها و بارها با تذکر نمایندگان روبه رو شد. حتی کار به جایی رسید که کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس، خواستار پیگیری فوری به این پرونده شد. البته نماینده عضو جبهه پایداری هیچ گاه به این عنوان اشاره نکرد که مجوز تخلفات پدیده شاندیز در وقت فعالیت دولت موردعلاقه اش صادر شده است هست. حتی وزیر کشور هم به علت این پرونده از مجلس کارت زرد گرفت.

جریمه ١٠٠٠میلیاردتومانی نورچشمی دولت دهم

اخبار اقتصادی – شرق

واژه های کلیدی: پروژه | تخلفات | فعالیت | پرونده | کاربری | پدیده شاندیز | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz